AUXY - DAW w twoim telefonie

Aktualności

AUXY - DAW w twoim telefonie
Autor: MusicBreeze
Ilość wyświetleń: 591
Data dodania: 30/07/2019

Auxy została stworzona z myślą o muzykach on-the-go, którzy mają potrzebę zapisania swoich spontanicznych pomysłów w nieco bardziej kompleksowy sposób, niż tylko pomrukując do dyktafonu w publicznym transporcie. I mimo, że DAW w telefonie może się wydawać odważnym sformułowaniem, ta aplikacja potrafi bardzo dużo. Rysowanie patternów, tworzenie loopów oraz całych scen i możliwość przełączania się między nimi. A więc możemy oddzielnie stworzyć zarys intra, zwrotki, refrenu itd. z różnymi instrumentami grającymi w poszczególnych częściach i zapisywać wiele klipów w ramach jednej ścieżki. To już całkiem sporo jak na smartfon prawda?


Brzmienie instrumentów może zostać poddane prostej modulacji, mamy także pokrętła determinujące ilość efektów reverb, delay itd. Aktualizacja z kwietnia tego roku wyniosła korzystanie z Auxy na wyższy level - teraz mamy możliwość wyeksportowania z aplikacji Abletonowego projektu! Po kliknięciu export, od razu pojawia nam się opcja wysłania np. na maila. Po chwili odpalamy nasz pomysł w Abletonie i rozwijamy za pomocą profesjonalnych narzędzi. Tu kończy się kolejna zabawka na telefon, a zaczyna prawdziwy notatnik producenta, za pomocą którego w prosty sposób pomysł naszkicowany w metrze, może być później fundamentem do stworzenia pełnoprawnego utworu.


Przy eksporcie do Live Set wszystkie ścieżki są renderowane do audio, ale dostajemy też odpowiadające im patterny MIDI, dzięki czemu po "zassaniu" projektu do komputera, możemy łatwo podmienić brzmienie dotychczas grających instrumentów na lepsze. Jest również dobra wiadomość dla estetów – design jest wyjątkowo przemyślany i gustowny. Aplikacja jest do pobrania za free, ale żeby rozwinąć skrzydła dobrze jest opłacić miesięczną subskrypcję – 20,99zł.

Najgorsze na koniec – Auxy działa tylko na iOS. Pod filmikami wprowadzającymi na YouTube, użytkownicy w komentarzach błagają o stworzenie wersji na Androida. Może to właśnie jest przewidziane w następnej aktualizacji?

Więcej znajdziecie pod tym linkiem - https://auxy.coPolecani producenci

Statystyki

Użytkowników : 8,892
Online : 1
Pobrano za free : 50,079
Kont płatnych : 16
Stoczono walk : 1,807
Materiałów video : 300
Wszystkich aktualności : 1,669
Wszystkich beat'ów : 15,457
Ukrytych : 7,469
Beat'ów za free : 979
Sprzedanych : 5,142
Walk oczekujących : 0
Oczekujących na dodanie : 209
Ilość patronowanych informacji : 1,317
Odsłon strony : 37,030,325
Łącznie odtworzeń : 8,155,493
Suma punktów : 7,688,341
Producenci zarobili : 291,141 PLN
Oddano głosów : 12,077
Wyświetleń video : 5,469,257
Ilość wyświetleń aktualności : 1,048,089